Renk secin:


Yarım Kalan Ödev Hikayesi

3 yıl önce
1.409 kez görüntülendi

Yarım Kalan Ödev Hikayesi

YARIM KALAN ÖDEV

Cevat dokuz yaşındaydı.annesi ve babası ile bir çiftlikte yaşıyordu.Çiftliğin yanında tarlaları vardı.Cevat hem okula gidiyor tarlada çiflikte de annesi ve babasına yardım ediyordu.Günlerden bir gün Cevatın annesi hastalanmıştı çok üşüttüğü için yataktan bile kalkamıyordu.bu yüzden Cevat okuldan gelir gelmez çiftliğin işlerini yapmaya başaldı.Çiftlikteki hayvanların yemlerini cerdi inetlerin keçilerin sütlerini sağdı.Bu işlerini bitirdikten sonra Çeltik tarlasında çalışan babasına yemek götürdü.

http://www.sohbetgunlugu.com/yarim-kalan-odev-hikayesi/

O gün Cevat çok yorulmuştu gece oluncada ev ödevlerini yorgunluktan düzgün bir şekilde yapamamıştı.Alıştırmaları yarıda kalmıştı.aynı şekilde kompozisyo ödevininde yarısını yazabilmişti resmini de tamamlayamadan uyuya kaldı.Cevat uyuduktan sonra boya kalemleri,silgisi,kendine bakıp fısılıdıyorlardı
-Silgi;Cevat uyuya kaldı ama daha ödevlerini bitiremedi şimdi ne yapalım arkadaşlar diye sordu
_Kalem cevap verdi;Cevata yardım etmeliyiz çünkü o bugün çok iyi bir çocuktu annesi hasta olduğu için bütün işleri yaptı babasına da yardım etti dedi boya kalemleri de kalemin sözlerini onayladılar.
sonuçta cevat tembellik yapmamıştı bütün işleri yaptığı için yorulmuş ödevlerini yaparken uyuya kalmıştı.konuşma bitiminde ilk önce silgi işe koyuldu defterdeki karalamaları sildi yanlş olan yerleri sildi ve kirlenmiş olan yerleri güzelce temizledi.Silgi işini taamladıktan sonra kalem zıplayarak görevini yapmaya başladı yanlış cümleleri düzelti gerekli noktalama işaretlerini yaptı.yanlış sözcükleri ise silginin yardımı ile düzelterek kompozisiyonu sonuna kadar yazarak tamamladı.
Silgi ve kalem bu işleri yaparken boya kalemleride boş durmuyorlardı Onlarda yarıda kalan resmi çizmeye başlamışlardı.Resmin konusu benim evimdi açık mavi kalem gökyüzündeki bulutları çizdi sarı kalem bulutların hemen yanına kocaman parlak bir güneş çiziverdi diğer kalemlerde ağaçları çiçekleri kuşları resimdeki hayvanları çizdi ve bir de Cevatın yaşadığı evin resmini çizdiler.İşlerini bitiren boya kalemleri kutularına silgi ve kalemde cüzdanlarına girerek dinlenmeye başladılar.
Sabah olmuştu horozlar üüürüü üüü diye ötmeye başlamışlardı horozun sesini duyan Cevat sabah olduğunu anladı gözlerini açar açmaz CEvat ödevlerini tamamlamadığını hatırladı ve telaş içinde;
- Ben bugün öğretmene ne dyeceğim bu durumu nasıl anlatacağım diye düşünmeye başladı. okul saati yaklaşmıştı Cevat okul elbiselerini giyerek hazırlanmaya başladı sıra çantasını hazırlamaya gelmişti.Masaya geldiğinde hayretler içinde kaldı kompozisyon ödevi sonuna kadar yapılmış resmi de tamamlanmıştı.
Şaşkınlıkla; kompozisyonum resim ödevim ama bunlar tamamlanmış diye kendi kendine sordu ne olduğunu bir türlü anlayamıyordu. Belkide kendim yaptım hatırlamıyorum dedi kendi kendine ama mutlu olmuştu bu duruma sonra çantasını da alarak neşe içinde okula doğru koşmaya başladı.
O gün öğretmen en çok Cevatın kompozisyonunu ve resmini beğendi.

Yarım Kalan Ödev Hikayesi, Ödev Hikayesi, Yarım Kalan Ödev Hikayeleri, Ödevlerin Hikayeleri, Yarım Kalan, Ödev, Hikaye, Hikayeler, Yarım Kalan Ödev Hikayesi Oku Gibi Kelimelerle Ulaşabilirsiniz.

Yarım Kalan Ödev Hikayesi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık